Hoe Dan? gaat in gesprek over de zorg van morgen

01 mei 2023
Hoe dan campagne visual2

Het is voor jou als zorgmedewerker geen nieuws dat we voor grote uitdagingen staan: de vraag naar zorg stijgt, terwijl er minder mensen in onze sector werken. Hoe verzekeren we de kwaliteit van onze zorg? En hoe zorgen we ervoor dat het werk leuk blijft? Hoe houden we het vol? Onderzoek laat ons zien dat jij je als zorgmedewerker juist over die onderwerpen het meeste zorgen maakt. Het moet dus echt anders. Niet alleen voor kwetsbare ouderen en chronisch zieken, maar ook voor jou en je collega’s. Om het gesprek hierover aan te jagen, lanceren werkgevers en vakbonden vandaag, op 1 mei, de campagne Hoe Dan?

Toekomstbestendige zorg

Hoe dan?! Als je het zelf al niet was, dan heb je het ongetwijfeld een collega wel eens horen zeggen. Als er iemand is die weet hoe het anders of slimmer kan, dan ben jij het wel. Jouw kennis en ervaring zijn goud waard. Voor jezelf, voor je collega’s en voor al die mensen die jullie zorg zo hard nodig hebben. Je bent natuurlijk verantwoordelijk voor de verandering die zo nodig is in de zorg. Maar zou het niet mooi zijn als we met elkaar oplossingen vinden die het werk van jou en al die geweldige collega’s in het land net even eenvoudiger maken? Zodat jullie niet elke dag hoeven te rennen. Een gezonde toekomst voor jou en de sector. Dat is waar we het voor doen.

In gesprek

Met de campagne Hoe Dan? gaan we op zoek naar antwoorden voor de zorg van morgen. Wat heeft de zorg nodig? En wat heb jij nodig? De Hoe Dan?-toolkit inspireert je met goede vragen. Met dilemma’s, stellingen en opdrachten jagen we het goede gesprek over de toekomst aan. Op de werkvloer, en online. Op www.hoedan.nl kunnen zorgorganisaties de toolkit bestellen om deze campagne zelf uit te rollen en met eigen medewerkers het gesprek hierover aan te gaan. Op de landelijke website vind je in de looptijd van de campagne ook de goede voorbeelden en ideeën van jouw vakgenoten.

Tijd dus voor een goed gesprek met je collega’s. Wat maak je mee? Wat drijft je in je werk? Waar droom je van? Maar ook: waar lig je 's nachts wakker van? Zoek elkaar op en inspireer elkaar. Vaak zijn het juist die gesprekken met collega’s waarin de beste ideeën ontstaan over hoe het misschien ook zou kunnen. Wie weet vinden jullie samen oplossingen waar jij, jullie en misschien zelfs de hele sector beter van worden.

Ga naar www.hoedan.nl en praat mee over de zorg van morgen.

Meer relevante artikelen

Schermafbeelding 2024 02 27 om 17 45 26
Verhalen
Samenwerken met informele zorg: Hoe dan?
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 42 10
Verslag
Terugblik op Event Over Morgen
Lees verder
Kerngroep in actie 2
Nieuws
RST Zorgverleners zet de medewerker op 1
Lees verder
Zorggroep Samen
Nieuws
Woonzorggroep Samen geeft cliënt de regie over eigen leven door reablement
Lees verder
Zorgboom1
Nieuws
Academische Werkplaats bij De Zorgboom
Lees verder
Leiderschapsdag Over Morgenkop zonder tekst
Nieuws
Leiderschapsprogramma Over Morgen 28 februari
Lees verder
F7aa3b0b af62 4d7f 988a 38e40b522a8b
Nieuws
Over Morgen Event - 6 februari 2024
Lees verder
Unknown
Nieuws
'Als je het mij vraagt…' – in gesprek met zorgorganisatie Groenhuysen
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 34 22
Verslag
Event 6 februari - Workshop Duurzame inzetbaarheid en de DI regeling
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 36 26
Verslag
Event 6 februari - Workshop Theatervoorstelling Mag ik je kussen? vervolg en inbedden
Lees verder
Verslag
Event 6 februari - Workshop Academische werkplaats
Lees verder
Verslag
Event 6 februari - Aan de slag met de beweging naar de zorg van morgen
Lees verder
Repetitie MIJK
Nieuws
Vervolg Theatervoorstelling Mag ik je kussen: we gaan door!
Lees verder
Katinka new
Verhalen
Zorgbegrip vindt de oplossing voor betere rapportages: buddy’s houden elkaar scherp
Lees verder
TMRK new
Nieuws
Van theater naar praktijk: Hoe TSN Zorg de voorstelling verbindt aan organisatievraagstukken
Lees verder
Overmorgen klein
Nieuws
Save the date: Leiderschapsdag 2024
Lees verder
Azora
Nieuws
Azora kiest voor Action Learning op weg naar high performing teams
Lees verder
DSC01473 Mag ik je kussen c TMRK
Nieuws
Hoe betrek je mantelzorgers en naasten bij het gesprek over de toekomst van de zorg?
Lees verder
DSC01410 Mag ik je kussen c TMRK
Nieuws
In gesprek blijven na Mag ik je kussen? Hoe doe jij dat?
Lees verder
Unknown
Nieuws
SZR op zoek naar een betere fit tussen Mens en Werk
Lees verder