Hoe Dan? gaat in gesprek over de zorg van morgen

01 mei 2023
Hoe dan campagne visual2

Het is voor jou als zorgmedewerker geen nieuws dat we voor grote uitdagingen staan: de vraag naar zorg stijgt, terwijl er minder mensen in onze sector werken. Hoe verzekeren we de kwaliteit van onze zorg? En hoe zorgen we ervoor dat het werk leuk blijft? Hoe houden we het vol? Onderzoek laat ons zien dat jij je als zorgmedewerker juist over die onderwerpen het meeste zorgen maakt. Het moet dus echt anders. Niet alleen voor kwetsbare ouderen en chronisch zieken, maar ook voor jou en je collega’s. Om het gesprek hierover aan te jagen, lanceren werkgevers en vakbonden vandaag, op 1 mei, de campagne Hoe Dan?

Toekomstbestendige zorg

Hoe dan?! Als je het zelf al niet was, dan heb je het ongetwijfeld een collega wel eens horen zeggen. Als er iemand is die weet hoe het anders of slimmer kan, dan ben jij het wel. Jouw kennis en ervaring zijn goud waard. Voor jezelf, voor je collega’s en voor al die mensen die jullie zorg zo hard nodig hebben. Je bent natuurlijk verantwoordelijk voor de verandering die zo nodig is in de zorg. Maar zou het niet mooi zijn als we met elkaar oplossingen vinden die het werk van jou en al die geweldige collega’s in het land net even eenvoudiger maken? Zodat jullie niet elke dag hoeven te rennen. Een gezonde toekomst voor jou en de sector. Dat is waar we het voor doen.

In gesprek

Met de campagne Hoe Dan? gaan we op zoek naar antwoorden voor de zorg van morgen. Wat heeft de zorg nodig? En wat heb jij nodig? De Hoe Dan?-toolkit inspireert je met goede vragen. Met dilemma’s, stellingen en opdrachten jagen we het goede gesprek over de toekomst aan. Op de werkvloer, en online. Op www.hoedan.nl kunnen zorgorganisaties de toolkit bestellen om deze campagne zelf uit te rollen en met eigen medewerkers het gesprek hierover aan te gaan. Op de landelijke website vind je in de looptijd van de campagne ook de goede voorbeelden en ideeën van jouw vakgenoten.

Tijd dus voor een goed gesprek met je collega’s. Wat maak je mee? Wat drijft je in je werk? Waar droom je van? Maar ook: waar lig je 's nachts wakker van? Zoek elkaar op en inspireer elkaar. Vaak zijn het juist die gesprekken met collega’s waarin de beste ideeën ontstaan over hoe het misschien ook zou kunnen. Wie weet vinden jullie samen oplossingen waar jij, jullie en misschien zelfs de hele sector beter van worden.

Ga naar www.hoedan.nl en praat mee over de zorg van morgen.

Meer relevante artikelen

2024 03 19 Themadag toekomstbestendige zorg Noorderboog
Verhalen
Themadag Noorderboog ‘Toekomstbestendige zorg? Dat doen we samen!’
Lees verder
Persoon werk fit final
Nieuws
Met borging zorgen we dat een interventie geen eendagsvlieg is
Lees verder
Thumbnail 20240319 141622
Verhalen
De Hoe Dan?-materialen helpen leidinggevenden op weg bij de transformatie van zorg
Lees verder
Annemieke Schoemaker
Blogs
Overgang op de werkvloer? Start het gesprek
Lees verder
Thumbnail Foto Marike van Amsterdam
Verhalen
Door inzicht in vertrekredenen houden we vijf procent van het personeel aan boord
Lees verder
Schermafbeelding 2024 05 22 om 20 39 53
Nieuws
Praat vandaag over morgen: de landelijke campagne
Lees verder
Schermafbeelding 2024 04 24 om 08 09 44
Nieuws
Workshopkalender van VVT werkt aan morgen
Lees verder
BC Kaarten
Verhalen
Een aanpak om teams en leidinggevenden tot bloei te laten komen
Lees verder
I Stock 1135088054
Nieuws
Deel ervaringen met andere zorgorganisaties
Lees verder
Teamzorg nijmegen
Verhalen
Teamzorg Nijmegen past zich aan na snelle groei
Lees verder
Handen
Verhalen
Thuisteam Twente legt met Action Learning de regie bij medewerker
Lees verder
Schermafbeelding 2024 03 25 om 19 32 42
Verhalen
Netwerk Nonna nodigde ook mantelzorgers, vrijwilligers en andere betrokkenen uit voor theatervoorstelling 'Mag ik je kussen?'
Lees verder
Schermafbeelding 2024 03 24 om 17 49 20
Verhalen
Reablement in drie stappen
Lees verder
Annemieke de Vries en Eva Lunshof Kennemerhart liggend
Verhalen
Kennemerhart aan het woord. "Theatervoorstelling versterkt de beweging die wij moeten maken"
Lees verder
Thumbnail IMG 2493
Verhalen
In beweging naar zelforganisatie: De Lange Wei en interventiepartner SLOW
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 27 om 17 45 26
Verhalen
In gesprek over de zorg met de Hoe dan?-campagne
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 42 10
Verslag
Terugblik op Event Over Morgen
Lees verder
Kerngroep in actie 2
Nieuws
RST Zorgverleners zet de medewerker op 1
Lees verder
Zorggroep Samen
Nieuws
Woonzorggroep Samen geeft cliënt de regie over eigen leven door reablement
Lees verder
Zorgboom1
Nieuws
Academische Werkplaats bij De Zorgboom
Lees verder