Dag van de verpleging

12 mei 2023
Dikkedankjewel social

Vandaag, op 12 mei, is het de internationale Dag van de Verpleging, ook wel Dag van de Zorg genoemd. Op deze dag bedanken we alle medewerkers die zich inzetten voor de zorg en ondersteuning van miljoenen ouderen, cliënten en patiënten. Iedere dag spannen zij zich in voor warme en persoonlijke zorg, ook in tijden dat de vraag naar zorg en daarmee de druk op zorgprofessionals, groot is. 

#Dikkedankjewel

Brancheorganisaties ActiZ, VGN, Zorgthuisnl en NVZ gebruiken deze dag als extra moment om alle medewerkers in de zorg te bedanken. Met een #dikkedankjewel én een digitale kaartjescampagne bedanken we al die hardwerkende zorgprofessionals in Nederland. Want dankzij hun zorg, bloeit er altijd iets op. 

‘In alle zorgsectoren is de druk op de zorg groot, mede door de krappe arbeidsmarkt. Dit zorgt onder meer voor een hoge werkdruk en veel verzuim onder medewerkers’, licht ActiZ voorzitter Anneke Westerlaken toe. ‘In de verpleging, verzorging en thuiszorg wordt door de dubbele vergrijzing en de groeiende vraag naar zorg, een groot beroep gedaan op onze collega's in de zorg.’

Zij verdienen daarvoor een #dikkedankjewel: iedere dag, maar in het bijzonder op 12 mei, de Dag van de Zorg. Het thema van de campagne is dit jaar een bos bloemen. ‘Een mooi symbool van dankbaarheid’, vindt Westerlaken. ‘Met het motto ‘Dankzij jouw zorg bloeit er altijd iets op’ spreken we onze waardering uit aan al die hardwerkende zorgcollega's.’

Het waardevolle werk van de zorgprofessional verdient iedere keer weer onze aandacht. Dankzij hun zorg, bloeit er altijd iets op.

Een persoonlijke kaart

Dit jaar is er een kaartjescampagne bedacht: een manier om zoveel mogelijk mensen met een persoonlijke boodschap te bedanken. Via het campagneplatform www.dikkedankjewel.nl kan iedereen vanaf 9 mei 2023 een digitale kaart versturen naar iemand die in de zorg werkt. Via email, Whatsapp of social media wordt de kaart verzonden. De ontvanger van de kaart kan na het lezen van de persoonlijke boodschap ook om zelf een kaartje versturen naar een van zijn of haar collega’s.

We roepen dan ook iedereen op om een kaartje te versturen. Naar de verpleegkundige van je partner, de verzorgende van je moeder, de thuiszorgmedewerker van je vader, de begeleider van je kind, je collega, een familielid of vriend die in de zorg werkt. Westerlaken: ‘Want het waardevolle werk van de zorgprofessional verdient iedere keer weer onze aandacht. Dankzij hun zorg, bloeit er altijd iets op. Daarom een bloemetje voor jou.’

Wie draag jij een warm hart toe?

Wie in de zorg werkt, is er altijd voor een ander. Dat maakt het werk mooi, maar het gaat soms ten koste van jezelf. Lazzo helpt zorgmedewerkers de balans te vinden tussen zorgen voor de ander en zorgen voor jezelf. De Dag van de Zorg is een mooie gelegenheid om de zorgmedewerkers te laten zien dat wij ze een warm hart toedragen!

Ga naar de Lazzo Facebook- of Instagram-pagina. Tag iemand in de zorg die jij een warm hart toedraagt en maak kans op een speciale ‘Dag van de Zorg’ Tony’s Chocolonely reep van Lazzo!

Meer relevante artikelen

Kerngroep in actie 2
Nieuws
RST Zorgverleners zet de medewerker op 1
Lees verder
Zorggroep Samen
Nieuws
Woonzorggroep Samen geeft cliënt de regie over eigen leven door reablement
Lees verder
Zorgboom1
Nieuws
Academische Werkplaats bij De Zorgboom
Lees verder
Leiderschapsdag Over Morgenkop zonder tekst
Nieuws
Leiderschapsprogramma Over Morgen 28 februari
Lees verder
F7aa3b0b af62 4d7f 988a 38e40b522a8b
Nieuws
Over Morgen Event - 6 februari 2024
Lees verder
Unknown
Nieuws
'Als je het mij vraagt…' – in gesprek met zorgorganisatie Groenhuysen
Lees verder
Repetitie MIJK
Nieuws
Vervolg Theatervoorstelling Mag ik je kussen: we gaan door!
Lees verder
Katinka new
Verhalen
Zorgbegrip vindt de oplossing voor betere rapportages: buddy’s houden elkaar scherp
Lees verder
TMRK new
Nieuws
Van theater naar praktijk: Hoe TSN Zorg de voorstelling verbindt aan organisatievraagstukken
Lees verder
Overmorgen klein
Nieuws
Save the date: Leiderschapsdag 2024
Lees verder
Azora
Nieuws
Azora kiest voor Action Learning op weg naar high performing teams
Lees verder
DSC01473 Mag ik je kussen c TMRK
Nieuws
Hoe betrek je mantelzorgers en naasten bij het gesprek over de toekomst van de zorg?
Lees verder
DSC01410 Mag ik je kussen c TMRK
Nieuws
In gesprek blijven na Mag ik je kussen? Hoe doe jij dat?
Lees verder
Unknown
Nieuws
SZR op zoek naar een betere fit tussen Mens en Werk
Lees verder
Whats App Image 2023 03 27 at 08 55 31
Blogs
Prof. Dr. Annet de Lange: "De toegevoegde waarde van Actieleren voor bestuurders in de VVT"
Lees verder
Ontwerp zonder titel 24
Malderburch geeft medewerkers een kompas dat de weg wijst naar duurzame inzetbaarheid
Lees verder
Whats App Image 2023 03 27 at 08 55 31
Blogs
Prof. dr. Annet de Lange: Van Verzuim naar het Preventieve “Fit-gesprek”
Lees verder
Quote van de week 4
Nieuws
In Warmenhuizen is het hele dorp betrokken bij de toekomst van de zorg
Lees verder
Actiz 5464
Nieuws
Samenwerken met informele zorg
Lees verder
Spraakgestuurd rapporteren
Nieuws
Spraakgestuurd rapporteren levert een tijdswinst van 30 procent op voor zorgmedewerkers
Lees verder