Dag van de verpleging

12 mei 2023
Dikkedankjewel social

Vandaag, op 12 mei, is het de internationale Dag van de Verpleging, ook wel Dag van de Zorg genoemd. Op deze dag bedanken we alle medewerkers die zich inzetten voor de zorg en ondersteuning van miljoenen ouderen, cliënten en patiënten. Iedere dag spannen zij zich in voor warme en persoonlijke zorg, ook in tijden dat de vraag naar zorg en daarmee de druk op zorgprofessionals, groot is. 

#Dikkedankjewel

Brancheorganisaties ActiZ, VGN, Zorgthuisnl en NVZ gebruiken deze dag als extra moment om alle medewerkers in de zorg te bedanken. Met een #dikkedankjewel én een digitale kaartjescampagne bedanken we al die hardwerkende zorgprofessionals in Nederland. Want dankzij hun zorg, bloeit er altijd iets op. 

‘In alle zorgsectoren is de druk op de zorg groot, mede door de krappe arbeidsmarkt. Dit zorgt onder meer voor een hoge werkdruk en veel verzuim onder medewerkers’, licht ActiZ voorzitter Anneke Westerlaken toe. ‘In de verpleging, verzorging en thuiszorg wordt door de dubbele vergrijzing en de groeiende vraag naar zorg, een groot beroep gedaan op onze collega's in de zorg.’

Zij verdienen daarvoor een #dikkedankjewel: iedere dag, maar in het bijzonder op 12 mei, de Dag van de Zorg. Het thema van de campagne is dit jaar een bos bloemen. ‘Een mooi symbool van dankbaarheid’, vindt Westerlaken. ‘Met het motto ‘Dankzij jouw zorg bloeit er altijd iets op’ spreken we onze waardering uit aan al die hardwerkende zorgcollega's.’

Het waardevolle werk van de zorgprofessional verdient iedere keer weer onze aandacht. Dankzij hun zorg, bloeit er altijd iets op.

Een persoonlijke kaart

Dit jaar is er een kaartjescampagne bedacht: een manier om zoveel mogelijk mensen met een persoonlijke boodschap te bedanken. Via het campagneplatform www.dikkedankjewel.nl kan iedereen vanaf 9 mei 2023 een digitale kaart versturen naar iemand die in de zorg werkt. Via email, Whatsapp of social media wordt de kaart verzonden. De ontvanger van de kaart kan na het lezen van de persoonlijke boodschap ook om zelf een kaartje versturen naar een van zijn of haar collega’s.

We roepen dan ook iedereen op om een kaartje te versturen. Naar de verpleegkundige van je partner, de verzorgende van je moeder, de thuiszorgmedewerker van je vader, de begeleider van je kind, je collega, een familielid of vriend die in de zorg werkt. Westerlaken: ‘Want het waardevolle werk van de zorgprofessional verdient iedere keer weer onze aandacht. Dankzij hun zorg, bloeit er altijd iets op. Daarom een bloemetje voor jou.’

Wie draag jij een warm hart toe?

Wie in de zorg werkt, is er altijd voor een ander. Dat maakt het werk mooi, maar het gaat soms ten koste van jezelf. Lazzo helpt zorgmedewerkers de balans te vinden tussen zorgen voor de ander en zorgen voor jezelf. De Dag van de Zorg is een mooie gelegenheid om de zorgmedewerkers te laten zien dat wij ze een warm hart toedragen!

Ga naar de Lazzo Facebook- of Instagram-pagina. Tag iemand in de zorg die jij een warm hart toedraagt en maak kans op een speciale ‘Dag van de Zorg’ Tony’s Chocolonely reep van Lazzo!

Meer relevante artikelen

2024 03 19 Themadag toekomstbestendige zorg Noorderboog
Verhalen
Themadag Noorderboog ‘Toekomstbestendige zorg? Dat doen we samen!’
Lees verder
Persoon werk fit final
Nieuws
Met borging zorgen we dat een interventie geen eendagsvlieg is
Lees verder
Thumbnail 20240319 141622
Verhalen
De Hoe Dan?-materialen helpen leidinggevenden op weg bij de transformatie van zorg
Lees verder
Annemieke Schoemaker
Blogs
Overgang op de werkvloer? Start het gesprek
Lees verder
Thumbnail Foto Marike van Amsterdam
Verhalen
Door inzicht in vertrekredenen houden we vijf procent van het personeel aan boord
Lees verder
Schermafbeelding 2024 05 22 om 20 39 53
Nieuws
Praat vandaag over morgen: de landelijke campagne
Lees verder
Schermafbeelding 2024 04 24 om 08 09 44
Nieuws
Workshopkalender van VVT werkt aan morgen
Lees verder
BC Kaarten
Verhalen
Een aanpak om teams en leidinggevenden tot bloei te laten komen
Lees verder
I Stock 1135088054
Nieuws
Deel ervaringen met andere zorgorganisaties
Lees verder
Teamzorg nijmegen
Verhalen
Teamzorg Nijmegen past zich aan na snelle groei
Lees verder
Handen
Verhalen
Thuisteam Twente legt met Action Learning de regie bij medewerker
Lees verder
Schermafbeelding 2024 03 25 om 19 32 42
Verhalen
Netwerk Nonna nodigde ook mantelzorgers, vrijwilligers en andere betrokkenen uit voor theatervoorstelling 'Mag ik je kussen?'
Lees verder
Schermafbeelding 2024 03 24 om 17 49 20
Verhalen
Reablement in drie stappen
Lees verder
Annemieke de Vries en Eva Lunshof Kennemerhart liggend
Verhalen
Kennemerhart aan het woord. "Theatervoorstelling versterkt de beweging die wij moeten maken"
Lees verder
Thumbnail IMG 2493
Verhalen
In beweging naar zelforganisatie: De Lange Wei en interventiepartner SLOW
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 27 om 17 45 26
Verhalen
In gesprek over de zorg met de Hoe dan?-campagne
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 42 10
Verslag
Terugblik op Event Over Morgen
Lees verder
Kerngroep in actie 2
Nieuws
RST Zorgverleners zet de medewerker op 1
Lees verder
Zorggroep Samen
Nieuws
Woonzorggroep Samen geeft cliënt de regie over eigen leven door reablement
Lees verder
Zorgboom1
Nieuws
Academische Werkplaats bij De Zorgboom
Lees verder