Ruim 100 organisaties aan de slag met interventies rondom duurzame inzetbaarheid

30 maart 2023
Actiz231122 02 1

In oktober vorig jaar lanceerden vakbonden en werkgevers de regeling Duurzame Inzetbaarheid. Met de regeling kunnen zorgorganisaties aanbevolen interventies kosteloos inzetten in de eigen organisatie. De belangstelling voor de regeling was groot. Inmiddels heeft een groot deel van de ingeschreven organisaties toezegging gekregen om met de interventie(s) aan de slag te gaan.

Niet alle zorgorganisaties die zich aangemeld hebben, krijgen een toezegging. Dat komt omdat er meer aanmeldingen zijn dan dat er budget beschikbaar is. Ook lukt het niet alle organisaties om hun aanmelding op tijd of compleet in te dienen. Eind maart worden de laatste toezeggingen gedaan. Omdat alle interventies in februari 2024 afgerond moeten zijn, is het van belang dat zorgorganisaties op tijd kunnen beginnen. Organisaties gaan aan de slag met één of meerdere interventies vanuit ons aanbod.

Wat betekent dit voor jouw organisatie?

Heb je als organisatie een aanvraag gedaan en heb je nog geen toezegging ontvangen? Je krijgt dan een bericht dat de toezeggingen stoppen en je niet meer van de regeling gebruik kunt maken. Op het platform Over Morgen vind je welke andere mogelijkheden het programma biedt om te werken aan duurzame inzetbaarheid binnen jouw organisatie.

We gaan ook leren van de interventies die nu in de praktijk uitgevoerd worden. Met onder meer interviews vanuit de organisaties die interventies uitvoeren en tips voor zorgmedewerkers, die gebundeld worden op lazzozorg.nl. En mede dankzij het onderzoek dat onder leiding van professor Annet de Lange plaatsvindt, kan de hele sector leren van dat wat we in het klein onderzoeken.

Over de regeling

Met de regeling Duurzame inzetbaarheid worden zorgorganisaties in de sector ondersteund om medewerkers gemotiveerd en gezond hun werk te laten doen. De regeling is beschikbaar voor organisaties die vallen onder de CAO VVT. Zij kunnen interventies kiezen ter waarde van 20.000 – 60.000 euro, afhankelijk van het aantal medewerkers in de organisatie. De interventies worden op maat gemaakt; geen organisatie of situatie is immers hetzelfde. Het gaat om de juiste collega in de juiste omgeving en met het juiste instrument. Maar ook om het juiste thema, zoals het ontwerp van werk, zelfmanagement, HR of leiderschapsstijl.

Meer relevante artikelen

Schermafbeelding 2024 02 27 om 17 45 26
Verhalen
Samenwerken met informele zorg: Hoe dan?
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 42 10
Verslag
Terugblik op Event Over Morgen
Lees verder
Kerngroep in actie 2
Nieuws
RST Zorgverleners zet de medewerker op 1
Lees verder
Zorggroep Samen
Nieuws
Woonzorggroep Samen geeft cliënt de regie over eigen leven door reablement
Lees verder
Zorgboom1
Nieuws
Academische Werkplaats bij De Zorgboom
Lees verder
Leiderschapsdag Over Morgenkop zonder tekst
Nieuws
Leiderschapsprogramma Over Morgen 28 februari
Lees verder
F7aa3b0b af62 4d7f 988a 38e40b522a8b
Nieuws
Over Morgen Event - 6 februari 2024
Lees verder
Unknown
Nieuws
'Als je het mij vraagt…' – in gesprek met zorgorganisatie Groenhuysen
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 34 22
Verslag
Event 6 februari - Workshop Duurzame inzetbaarheid en de DI regeling
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 36 26
Verslag
Event 6 februari - Workshop Theatervoorstelling Mag ik je kussen? vervolg en inbedden
Lees verder
Verslag
Event 6 februari - Workshop Academische werkplaats
Lees verder
Verslag
Event 6 februari - Aan de slag met de beweging naar de zorg van morgen
Lees verder
Repetitie MIJK
Nieuws
Vervolg Theatervoorstelling Mag ik je kussen: we gaan door!
Lees verder
Katinka new
Verhalen
Zorgbegrip vindt de oplossing voor betere rapportages: buddy’s houden elkaar scherp
Lees verder
TMRK new
Nieuws
Van theater naar praktijk: Hoe TSN Zorg de voorstelling verbindt aan organisatievraagstukken
Lees verder
Overmorgen klein
Nieuws
Save the date: Leiderschapsdag 2024
Lees verder
Azora
Nieuws
Azora kiest voor Action Learning op weg naar high performing teams
Lees verder
DSC01473 Mag ik je kussen c TMRK
Nieuws
Hoe betrek je mantelzorgers en naasten bij het gesprek over de toekomst van de zorg?
Lees verder
DSC01410 Mag ik je kussen c TMRK
Nieuws
In gesprek blijven na Mag ik je kussen? Hoe doe jij dat?
Lees verder
Unknown
Nieuws
SZR op zoek naar een betere fit tussen Mens en Werk
Lees verder