Ruim 100 organisaties aan de slag met interventies rondom duurzame inzetbaarheid

30 maart 2023
Actiz231122 02 1

In oktober vorig jaar lanceerden vakbonden en werkgevers de regeling Duurzame Inzetbaarheid. Met de regeling kunnen zorgorganisaties aanbevolen interventies kosteloos inzetten in de eigen organisatie. De belangstelling voor de regeling was groot. Inmiddels heeft een groot deel van de ingeschreven organisaties toezegging gekregen om met de interventie(s) aan de slag te gaan.

Niet alle zorgorganisaties die zich aangemeld hebben, krijgen een toezegging. Dat komt omdat er meer aanmeldingen zijn dan dat er budget beschikbaar is. Ook lukt het niet alle organisaties om hun aanmelding op tijd of compleet in te dienen. Eind maart worden de laatste toezeggingen gedaan. Omdat alle interventies in februari 2024 afgerond moeten zijn, is het van belang dat zorgorganisaties op tijd kunnen beginnen. Organisaties gaan aan de slag met één of meerdere interventies vanuit ons aanbod.

Wat betekent dit voor jouw organisatie?

Heb je als organisatie een aanvraag gedaan en heb je nog geen toezegging ontvangen? Je krijgt dan een bericht dat de toezeggingen stoppen en je niet meer van de regeling gebruik kunt maken. Op het platform Over Morgen vind je welke andere mogelijkheden het programma biedt om te werken aan duurzame inzetbaarheid binnen jouw organisatie.

We gaan ook leren van de interventies die nu in de praktijk uitgevoerd worden. Met onder meer interviews vanuit de organisaties die interventies uitvoeren en tips voor zorgmedewerkers, die gebundeld worden op lazzozorg.nl. En mede dankzij het onderzoek dat onder leiding van professor Annet de Lange plaatsvindt, kan de hele sector leren van dat wat we in het klein onderzoeken.

Over de regeling

Met de regeling Duurzame inzetbaarheid worden zorgorganisaties in de sector ondersteund om medewerkers gemotiveerd en gezond hun werk te laten doen. De regeling is beschikbaar voor organisaties die vallen onder de CAO VVT. Zij kunnen interventies kiezen ter waarde van 20.000 – 60.000 euro, afhankelijk van het aantal medewerkers in de organisatie. De interventies worden op maat gemaakt; geen organisatie of situatie is immers hetzelfde. Het gaat om de juiste collega in de juiste omgeving en met het juiste instrument. Maar ook om het juiste thema, zoals het ontwerp van werk, zelfmanagement, HR of leiderschapsstijl.

Meer relevante artikelen

Persoon werk fit final
Nieuws
Met borging zorgen we dat een interventie geen eendagsvlieg is
Lees verder
Thumbnail 20240319 141622
Verhalen
De Hoe Dan?-materialen helpen leidinggevenden op weg bij de transformatie van zorg
Lees verder
Annemieke Schoemaker
Blogs
Overgang op de werkvloer? Start het gesprek
Lees verder
Thumbnail Foto Marike van Amsterdam
Verhalen
Door inzicht in vertrekredenen houden we vijf procent van het personeel aan boord
Lees verder
Schermafbeelding 2024 05 22 om 20 39 53
Nieuws
Praat vandaag over morgen: de landelijke campagne
Lees verder
Schermafbeelding 2024 04 24 om 08 09 44
Nieuws
Workshopkalender van VVT werkt aan morgen
Lees verder
BC Kaarten
Verhalen
Een aanpak om teams en leidinggevenden tot bloei te laten komen
Lees verder
I Stock 1135088054
Nieuws
Deel ervaringen met andere zorgorganisaties
Lees verder
Teamzorg nijmegen
Verhalen
Teamzorg Nijmegen past zich aan na snelle groei
Lees verder
Handen
Verhalen
Thuisteam Twente legt met Action Learning de regie bij medewerker
Lees verder
Schermafbeelding 2024 03 25 om 19 32 42
Verhalen
Netwerk Nonna nodigde ook mantelzorgers, vrijwilligers en andere betrokkenen uit voor theatervoorstelling 'Mag ik je kussen?'
Lees verder
Schermafbeelding 2024 03 24 om 17 49 20
Verhalen
Reablement in drie stappen
Lees verder
Annemieke de Vries en Eva Lunshof Kennemerhart liggend
Verhalen
Kennemerhart aan het woord. "Theatervoorstelling versterkt de beweging die wij moeten maken"
Lees verder
Thumbnail IMG 2493
Verhalen
In beweging naar zelforganisatie: De Lange Wei en interventiepartner SLOW
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 27 om 17 45 26
Verhalen
In gesprek over de zorg met de Hoe dan?-campagne
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 42 10
Verslag
Terugblik op Event Over Morgen
Lees verder
Kerngroep in actie 2
Nieuws
RST Zorgverleners zet de medewerker op 1
Lees verder
Zorggroep Samen
Nieuws
Woonzorggroep Samen geeft cliënt de regie over eigen leven door reablement
Lees verder
Zorgboom1
Nieuws
Academische Werkplaats bij De Zorgboom
Lees verder
Leiderschapsdag Over Morgenkop zonder tekst
Nieuws
Leiderschapsprogramma Over Morgen 28 februari
Lees verder