Zorgmedewerkers zijn onmisbaar voor echte verandering

22 september 2022
Oprechte aandacht 2 vrouw met verzorgende

De verpleging, verzorging en thuiszorg staan voor een gigantische uitdaging. Steeds harder werken om de toenemende vraag naar zorg aan te kunnen is geen optie. Dat is met de vergrijzing in ons achterhoofd niet realistisch. Het besef dringt steeds meer door dat we de zorg van morgen anders moeten organiseren. En dat doen we samen, als werkgevers én zorgmedewerkers. Met het programma ‘Over Morgen’ creëren we een beweging om de zorg anders te organiseren.

Het begint in de praktijk

De uitdagingen in de sector zijn groot. Het anders organiseren van zorg is daarom onvermijdelijk voor de toekomst. Om écht anders te kunnen werken is het van belang om hierover in organisaties en met medewerkers in gesprek te gaan. Medewerkers zien dagelijks zaken die beter en slimmer kunnen. Een belangrijk deel van onze veranderkracht komt uit de praktijk van elke dag op de werkvloer.

Onze uitdagingen bieden ook kansen om met andere ogen naar de ouderenzorg te kijken. Welke ervaringen en inzichten uit de praktijk zijn de gamechangers om de zorg toekomstbestendig en organisaties wendbaarder te maken? Voorop staat in ieder geval dat zorgmedewerkers gezond en met plezier hun werk kunnen doen. Zodat zij met dezelfde liefde en aandacht de zorg kunnen blijven bieden aan cliënten die dat het hardste nodig hebben.

Over Morgen

Met het programma ‘Over Morgen’ werken we aan de organiseerbaarheid van de zorg. Zo wordt er onder meer gewerkt aan een theatervoorstelling om bewustwording te creëren voor de toekomst van de zorg, en wat dat voor medewerkers gaat betekenen. We willen met zoveel mogelijk medewerkers de dialoog aan gaan. Het zijn hun inzichten, kennis en ervaring die nodig zijn om de ouderenzorg te vernieuwen.

Tegelijkertijd is het belangrijk dat het niet bij dialoog blijft. Daarom bieden we activiteiten en interventies, rondom thema’s als duurzame inzetbaarheid en het anders organiseren van zorg. Daarbij richten we ons op organisaties en op de medewerker als individu én op de kracht van hen samen. Door actief het gesprek aan te gaan en de implementatiekracht van organisaties te vergroten, dragen we bij aan de verandering. Meer informatie over deze activiteiten volgt binnenkort.

Praat vandaag over morgen

De zorg voor kwetsbare ouderen en chronisch zieken is meer dan ooit een maatschappelijke opgave. Niet alleen voor de sector, maar voor de hele samenleving. Daarom zijn we onder het motto ‘Praat vandaag over morgen’ het debat gestart in de samenleving, om verwachtingen bespreekbaar maken. Het programma Over Morgen sluit hier naadloos op aan. Deze twee doelen staan niet los van elkaar; medewerkers kunnen alleen anders gaan werken, als ook de verwachtingen van de samenleving worden bijgesteld. Beide programma’s versterken elkaar. Zo creëren we een branchebrede beweging voor de zorg van morgen.

Het programma ‘Over Morgen’, is een initiatief van A+O VVT, een samenwerkingsverband van werkgeversorganisaties ActiZ en Zorgthuisnl en vakbonden FNV, CNV, Nu ’91 en FBZ. Het programma wordt medegefinancierd door het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid vanuit de subsidie Maatwerkregeling Duurzame Inzetbaarheid en Eerder Uittreden (MDIEU).

Meer relevante artikelen

Persoon werk fit final
Nieuws
Met borging zorgen we dat een interventie geen eendagsvlieg is
Lees verder
Thumbnail 20240319 141622
Verhalen
De Hoe Dan?-materialen helpen leidinggevenden op weg bij de transformatie van zorg
Lees verder
Annemieke Schoemaker
Blogs
Overgang op de werkvloer? Start het gesprek
Lees verder
Thumbnail Foto Marike van Amsterdam
Verhalen
Door inzicht in vertrekredenen houden we vijf procent van het personeel aan boord
Lees verder
Schermafbeelding 2024 05 22 om 20 39 53
Nieuws
Praat vandaag over morgen: de landelijke campagne
Lees verder
Schermafbeelding 2024 04 24 om 08 09 44
Nieuws
Workshopkalender van VVT werkt aan morgen
Lees verder
BC Kaarten
Verhalen
Een aanpak om teams en leidinggevenden tot bloei te laten komen
Lees verder
I Stock 1135088054
Nieuws
Deel ervaringen met andere zorgorganisaties
Lees verder
Teamzorg nijmegen
Verhalen
Teamzorg Nijmegen past zich aan na snelle groei
Lees verder
Handen
Verhalen
Thuisteam Twente legt met Action Learning de regie bij medewerker
Lees verder
Schermafbeelding 2024 03 25 om 19 32 42
Verhalen
Netwerk Nonna nodigde ook mantelzorgers, vrijwilligers en andere betrokkenen uit voor theatervoorstelling 'Mag ik je kussen?'
Lees verder
Schermafbeelding 2024 03 24 om 17 49 20
Verhalen
Reablement in drie stappen
Lees verder
Annemieke de Vries en Eva Lunshof Kennemerhart liggend
Verhalen
Kennemerhart aan het woord. "Theatervoorstelling versterkt de beweging die wij moeten maken"
Lees verder
Thumbnail IMG 2493
Verhalen
In beweging naar zelforganisatie: De Lange Wei en interventiepartner SLOW
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 27 om 17 45 26
Verhalen
In gesprek over de zorg met de Hoe dan?-campagne
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 42 10
Verslag
Terugblik op Event Over Morgen
Lees verder
Kerngroep in actie 2
Nieuws
RST Zorgverleners zet de medewerker op 1
Lees verder
Zorggroep Samen
Nieuws
Woonzorggroep Samen geeft cliënt de regie over eigen leven door reablement
Lees verder
Zorgboom1
Nieuws
Academische Werkplaats bij De Zorgboom
Lees verder
Leiderschapsdag Over Morgenkop zonder tekst
Nieuws
Leiderschapsprogramma Over Morgen 28 februari
Lees verder