Topacteurs creëren een unieke theatertour voor zorgmedewerkers door heel Nederland

30 januari 2023
DSC01473 Mag ik je kussen c TMRK

Op 2 februari is ‘Mag ik je kussen?’ in première gegaan. Een eerlijke, oprechte en uitdagende theatervoorstelling over de toekomst van zorg. De voorstelling is speciaal ontwikkeld voor iedereen die werkt in de verpleging, verzorging en thuiszorg en heeft als doel om het gesprek over de toekomst van het werk in de zorg aan te jagen. ‘Mag ik je kussen’ is spraakmakend en een hart onder de riem tegelijk.

Komend jaar speelt de voorstelling 300 keer door heel Nederland. Het is de grootste theaterproductie ooit gemaakt voor de zorgsector; ruim 45.000 medewerkers krijgen de kans om deze voorstelling komend jaar te bezoeken. ‘Mag ik je kussen’ is gemaakt door TheaterMakers Radio Kootwijk op initiatief van A+O VVT, het samenwerkingsverband van werkgevers en vakbonden in de verpleging, verzorging en thuiszorg (VVT). ‘Met de voorstelling willen we medewerkers, bestuurders en managers prikkelen om in gesprek te gaan over hoe zij gezamenlijk de zorg kunnen veranderen’, vertelt FNV-bestuurder Bert de Haas, vicevoorzitter van A+O VVT.

Over de voorstelling

De voorstelling geeft inzicht in de keuzes en dilemma’s waar zorgmedewerkers dagelijks mee worden geconfronteerd. Het laat zien hoe belangrijk en dankbaar hun werk is. Zij zijn het die 24/7 zorg en ondersteuning bieden aan kwetsbare ouderen en chronisch zieken. ‘De ervaring van medewerkers is onmisbaar voor de toekomst van de zorg’, aldus de Haas.

‘Mag ik je kussen’ nodigt iedereen die binnen de zorg werkt, uit om met elkaar in gesprek te gaan. Dat gesprek is nodig, want de samenleving wordt steeds ouder en de vraag naar zorg stijgt. Tegelijkertijd is er steeds minder personeel beschikbaar. Dit vraagt om anders te kijken naar de zorg en hoe het werk wordt ingericht. De vraag: ‘Hoe kunnen zorgmedewerkers in de toekomst goed voor zichzelf zorgen om met dezelfde passie en aandacht voor hun cliënten te blijven zorgen?’ staat hierbij centraal.

Voor zorgorganisaties

Wil je je aanmelden voor de voorstelling? Ga dan naar deze pagina op onze website. Je vindt hier de optie om je als organisatie of individu aan te melden. Er zijn bijvoorbeeld mogelijkheden om de voorstelling naar jouw regio te halen of om grotere groepen medewerkers aan te laten sluiten bij reeds geplande voorstellingen. Ook vind je hier meer informatie en agenda met de meest actueel geplande speeldata. Binnenkort al een voorstelling bezoeken? Neem dan zeker een kijkje, want de eerste plaatsen voor het bezoeken van de voorstellingen zijn beschikbaar gesteld.

Meer Over Morgen

De theatervoorstelling ‘Mag ik je kussen?’ is onderdeel van het programma Over Morgen, een initiatief van A+O VVT met steun van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
Over Morgen gaat de dialoog aan met de sector, de maatschappij en vooral met zorgmedewerkers om te ontdekken hoe de zorg van morgen eruit moet zien.

De voorstelling is gemaakt is door TheaterMakers Radio Kootwijk (TMRK). Zij maken spraakmakende theatervoorstellingen waarmee ze inzichten willen delen en gesprekken losmaken die bijdragen aan een betere samenleving. Eerder maakten zij vergelijkbare producties voor onder meer defensie, de politie en universiteiten.

Meer relevante artikelen

Kerngroep in actie 2
Nieuws
RST Zorgverleners zet de medewerker op 1
Lees verder
Zorggroep Samen
Nieuws
Woonzorggroep Samen geeft cliënt de regie over eigen leven door reablement
Lees verder
Zorgboom1
Nieuws
Academische Werkplaats bij De Zorgboom
Lees verder
Leiderschapsdag Over Morgenkop zonder tekst
Nieuws
Leiderschapsprogramma Over Morgen 28 februari
Lees verder
F7aa3b0b af62 4d7f 988a 38e40b522a8b
Nieuws
Over Morgen Event - 6 februari 2024
Lees verder
Unknown
Nieuws
'Als je het mij vraagt…' – in gesprek met zorgorganisatie Groenhuysen
Lees verder
Repetitie MIJK
Nieuws
Vervolg Theatervoorstelling Mag ik je kussen: we gaan door!
Lees verder
Katinka new
Verhalen
Zorgbegrip vindt de oplossing voor betere rapportages: buddy’s houden elkaar scherp
Lees verder
TMRK new
Nieuws
Van theater naar praktijk: Hoe TSN Zorg de voorstelling verbindt aan organisatievraagstukken
Lees verder
Overmorgen klein
Nieuws
Save the date: Leiderschapsdag 2024
Lees verder
Azora
Nieuws
Azora kiest voor Action Learning op weg naar high performing teams
Lees verder
DSC01473 Mag ik je kussen c TMRK
Nieuws
Hoe betrek je mantelzorgers en naasten bij het gesprek over de toekomst van de zorg?
Lees verder
DSC01410 Mag ik je kussen c TMRK
Nieuws
In gesprek blijven na Mag ik je kussen? Hoe doe jij dat?
Lees verder
Unknown
Nieuws
SZR op zoek naar een betere fit tussen Mens en Werk
Lees verder
Whats App Image 2023 03 27 at 08 55 31
Blogs
Prof. Dr. Annet de Lange: "De toegevoegde waarde van Actieleren voor bestuurders in de VVT"
Lees verder
Ontwerp zonder titel 24
Malderburch geeft medewerkers een kompas dat de weg wijst naar duurzame inzetbaarheid
Lees verder
Whats App Image 2023 03 27 at 08 55 31
Blogs
Prof. dr. Annet de Lange: Van Verzuim naar het Preventieve “Fit-gesprek”
Lees verder
Quote van de week 4
Nieuws
In Warmenhuizen is het hele dorp betrokken bij de toekomst van de zorg
Lees verder
Actiz 5464
Nieuws
Samenwerken met informele zorg
Lees verder
Spraakgestuurd rapporteren
Nieuws
Spraakgestuurd rapporteren levert een tijdswinst van 30 procent op voor zorgmedewerkers
Lees verder