Topacteurs creëren een unieke theatertour voor zorgmedewerkers door heel Nederland

30 januari 2023
DSC01473 Mag ik je kussen c TMRK

Op 2 februari is ‘Mag ik je kussen?’ in première gegaan. Een eerlijke, oprechte en uitdagende theatervoorstelling over de toekomst van zorg. De voorstelling is speciaal ontwikkeld voor iedereen die werkt in de verpleging, verzorging en thuiszorg en heeft als doel om het gesprek over de toekomst van het werk in de zorg aan te jagen. ‘Mag ik je kussen’ is spraakmakend en een hart onder de riem tegelijk.

Komend jaar speelt de voorstelling 300 keer door heel Nederland. Het is de grootste theaterproductie ooit gemaakt voor de zorgsector; ruim 45.000 medewerkers krijgen de kans om deze voorstelling komend jaar te bezoeken. ‘Mag ik je kussen’ is gemaakt door TheaterMakers Radio Kootwijk op initiatief van A+O VVT, het samenwerkingsverband van werkgevers en vakbonden in de verpleging, verzorging en thuiszorg (VVT). ‘Met de voorstelling willen we medewerkers, bestuurders en managers prikkelen om in gesprek te gaan over hoe zij gezamenlijk de zorg kunnen veranderen’, vertelt FNV-bestuurder Bert de Haas, vicevoorzitter van A+O VVT.

Over de voorstelling

De voorstelling geeft inzicht in de keuzes en dilemma’s waar zorgmedewerkers dagelijks mee worden geconfronteerd. Het laat zien hoe belangrijk en dankbaar hun werk is. Zij zijn het die 24/7 zorg en ondersteuning bieden aan kwetsbare ouderen en chronisch zieken. ‘De ervaring van medewerkers is onmisbaar voor de toekomst van de zorg’, aldus de Haas.

‘Mag ik je kussen’ nodigt iedereen die binnen de zorg werkt, uit om met elkaar in gesprek te gaan. Dat gesprek is nodig, want de samenleving wordt steeds ouder en de vraag naar zorg stijgt. Tegelijkertijd is er steeds minder personeel beschikbaar. Dit vraagt om anders te kijken naar de zorg en hoe het werk wordt ingericht. De vraag: ‘Hoe kunnen zorgmedewerkers in de toekomst goed voor zichzelf zorgen om met dezelfde passie en aandacht voor hun cliënten te blijven zorgen?’ staat hierbij centraal.

Voor zorgorganisaties

Wil je je aanmelden voor de voorstelling? Ga dan naar deze pagina op onze website. Je vindt hier de optie om je als organisatie of individu aan te melden. Er zijn bijvoorbeeld mogelijkheden om de voorstelling naar jouw regio te halen of om grotere groepen medewerkers aan te laten sluiten bij reeds geplande voorstellingen. Ook vind je hier meer informatie en agenda met de meest actueel geplande speeldata. Binnenkort al een voorstelling bezoeken? Neem dan zeker een kijkje, want de eerste plaatsen voor het bezoeken van de voorstellingen zijn beschikbaar gesteld.

Meer Over Morgen

De theatervoorstelling ‘Mag ik je kussen?’ is onderdeel van het programma Over Morgen, een initiatief van A+O VVT met steun van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
Over Morgen gaat de dialoog aan met de sector, de maatschappij en vooral met zorgmedewerkers om te ontdekken hoe de zorg van morgen eruit moet zien.

De voorstelling is gemaakt is door TheaterMakers Radio Kootwijk (TMRK). Zij maken spraakmakende theatervoorstellingen waarmee ze inzichten willen delen en gesprekken losmaken die bijdragen aan een betere samenleving. Eerder maakten zij vergelijkbare producties voor onder meer defensie, de politie en universiteiten.

Meer relevante artikelen

2024 03 19 Themadag toekomstbestendige zorg Noorderboog
Verhalen
Themadag Noorderboog ‘Toekomstbestendige zorg? Dat doen we samen!’
Lees verder
Persoon werk fit final
Nieuws
Met borging zorgen we dat een interventie geen eendagsvlieg is
Lees verder
Thumbnail 20240319 141622
Verhalen
De Hoe Dan?-materialen helpen leidinggevenden op weg bij de transformatie van zorg
Lees verder
Annemieke Schoemaker
Blogs
Overgang op de werkvloer? Start het gesprek
Lees verder
Thumbnail Foto Marike van Amsterdam
Verhalen
Door inzicht in vertrekredenen houden we vijf procent van het personeel aan boord
Lees verder
Schermafbeelding 2024 05 22 om 20 39 53
Nieuws
Praat vandaag over morgen: de landelijke campagne
Lees verder
Schermafbeelding 2024 04 24 om 08 09 44
Nieuws
Workshopkalender van VVT werkt aan morgen
Lees verder
BC Kaarten
Verhalen
Een aanpak om teams en leidinggevenden tot bloei te laten komen
Lees verder
I Stock 1135088054
Nieuws
Deel ervaringen met andere zorgorganisaties
Lees verder
Teamzorg nijmegen
Verhalen
Teamzorg Nijmegen past zich aan na snelle groei
Lees verder
Handen
Verhalen
Thuisteam Twente legt met Action Learning de regie bij medewerker
Lees verder
Schermafbeelding 2024 03 25 om 19 32 42
Verhalen
Netwerk Nonna nodigde ook mantelzorgers, vrijwilligers en andere betrokkenen uit voor theatervoorstelling 'Mag ik je kussen?'
Lees verder
Schermafbeelding 2024 03 24 om 17 49 20
Verhalen
Reablement in drie stappen
Lees verder
Annemieke de Vries en Eva Lunshof Kennemerhart liggend
Verhalen
Kennemerhart aan het woord. "Theatervoorstelling versterkt de beweging die wij moeten maken"
Lees verder
Thumbnail IMG 2493
Verhalen
In beweging naar zelforganisatie: De Lange Wei en interventiepartner SLOW
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 27 om 17 45 26
Verhalen
In gesprek over de zorg met de Hoe dan?-campagne
Lees verder
Schermafbeelding 2024 02 24 om 14 42 10
Verslag
Terugblik op Event Over Morgen
Lees verder
Kerngroep in actie 2
Nieuws
RST Zorgverleners zet de medewerker op 1
Lees verder
Zorggroep Samen
Nieuws
Woonzorggroep Samen geeft cliënt de regie over eigen leven door reablement
Lees verder
Zorgboom1
Nieuws
Academische Werkplaats bij De Zorgboom
Lees verder